• 1401/04/13 - 13:22
  • تعداد بازدید: 42
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
تابستانی پر نشاط در سواحل و تفرجگاه‌های مازندران

تماشاخانه‌ی سیار کانون پرورش فکری میهمان استان مازندران می شود

مدیرکل کانون پرورش فکری مازندران از سفر تماشاخانه‌ی سیار کانون پرورش فکری به استان مازندران خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مازندران، محمدعلی یزدان شناس گفت: با توجه به برون‌رفت از شرایط بحرانی کرونا و شروع فصل تابستان و اوقات فراغت، به منظور ایجاد فضای شادی و نشاط برای کودکان و نوجوانان، تماشاخانه‌ی سیار کانون، این‌بار میهمان کودکان و نوجوانان مناطق مختلف استان مازندران می‌شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری مازندران با اشاره به طرح کـاهش آسـیب‌هـای اجتماعی و ایجاد نشاط اجتماعی در سو احـل و تفرجگـاه‌هـای مازنـدران که از سوی استانداری مازندران و سپاه کربلای استان برگزار می شود به عضویت کانون مازندران در کمیته فرهنگی این طرح اشاره نمود و افزود: در همین راستا، برنامه تماشاخانه سیار از ۱۵ تیر تا ۲ مرداد در سواحل و تفرجگاه‌های استان مازندران برگزار می شود.

وی افزود: بنا به دریافت سـهمیه ویژه تماشاخانه‌ی سـیار از معاونت تولید دفتر مرکزی کانون، برنامه این تماشاخانه، جهت حضور در شهرستان‌های استان و اجرای نمایش در ۱۷ شهر: شیرگاه- قائمشهر- بهشهر- ساری- جویبار- بابل- نور- رامسر- کتالم- تنکابن- نشتارود- چالوس- هچیرود- نوشهر- محمودآباد- آمل و فریدونکنار پیش بینی و برنامه ریزی شده است.

یزدان شناس ضمن اعلام اینکه برنامه‌های در نظر گرفته شده برای این مناطق شامل: اجرای نمایش جذاب  توسط گروه‌های نمایش کشوری، پخش فیلم‌های سینمایی و انیمیشن‌های کانون، قصه‌گویی، ساخت کاردستی و دیگر برنامه‌های فرهنگی، هنری و ادبی است بیان کرد:  در شهرستان‌های ساری- بابل و نور، دو  سانس، برنامه اجرا خواهد شد.

این مسؤول اضافه داشت: تماشاخانه‌ی سیار کانون پرورش فکری  با اعتباری بالغ بر یکصد میلیارد ریال، مجهز به سیسـتم صوت و تصویر، تلویزیون (ال ای دی)  نمایش شهری  ، سن اجرا، اتاق فرمان دیگر امکانات نمایشی و اجرایی‌ست که به همراه گروه نمایش جهت اجرا در سواحل و تفرجگاه‌های استان از تاریـخ۱۵ تیر  تا ۲ مرداد ۱۴۰۱ در اختیـار کانون استان مازندران  قرار گرفتـه است.

گفتنی است: تماشاخانه‌های سیار کانون با هدف تحقق عدالت فرهنگی و کاهش آسیب‌ها و ایجاد نشاط اجتماعی  در سراسر کشور، به‌ویژه مناطق کم برخوردار به اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری برای اوقات فراغت کودکان و نوجوانان و خانواده‌ها  می‌پردازد.

 

کلمات کلیدی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب حالت کور رنگی

انتخاب رنگ

اندازه فونت